Момичетата пак показаха характер, но Холандия измъкна победата в края

16.08.2019 21:33

Националният отбор по баскетбол за момичета до 16-годишна възраст записа драматична загуба на европейското първенство в Дивизия B, на което София е домакин.

В зала „Универсиада“ отборът, воден от  Лъчезар Коцев, показа много дух, борба и характер, но в крайна сметка отстъпи на Холандия с 64:68.

Гостите имаха леко предимство през първото полувреме, но нашите играха много силно след почивката, като победителят бе определен в самия край.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на легендата на българския баскетбол Пенка Стоянова.

Най-резултатна за България бе капитанът Илияна Георгиева с 25 точки. С 13 точки и 13 борби завърши Анастасия Калева, Микаела Дамянова се отчете с 11 точки и 9 борби. 10 точки вкара Ванина Василева.

В събота България U16 се изправя срещу Северна Македония, като двубоят отново е от 18:15 часа в „Универсиада“.

Европейското първенство, Дивизия В се провежда у нас и с помощта на спонсорите – Корпорация „Развитие“, „Евроинс“, „Мазда“, „София – европейска столица на спорта“.