Юношите паднаха и от Естония

28.07.2019 22:39

Националният отбор за юноши до 18-годишна възраст записа ново поражение, трето поред, на Европейското първенство в Румъния. Нашите отстъпиха на борбения тим на Естония с 60:70.

Българите отново показаха слабост в една четвърт, този път първата, което се оказа от решаващо значение за крайния изход на мача. През второто полувреме нашите се вдигнаха на щурм, но само успяха да изравнят, след което отново съперникът им пое инициативата и спечели мача.

Българите направиха 19 грешки срещу едва 7 за съперника, а Естония имаше и сериозно предимство и при откраднатите топки - 10 срещу 3.

По 14 точки в мача вкараха Емилиян Грудов и Александър Стоименов. С нов дабъл-дабъл се отличи Емил Стоилов - 12 точки и 10 борби. 9 борби и 4 точки добави Дамян Минков.

Утре е почивен ден на шампионата. Във вторник в 18:30 българите излизат срещу домакина Румъния.