Полша излъга юношите на старта в Румъния

26.07.2019 20:24

Полша излъга националния отбор за юноши до 18-годишна възраст на старта на Европейското първенство в Орадеа в Румъния. Българите отстъпиха със 75:84.

Българите започнаха сковано мача и загубиха първата част с 13:25. До края на полувремето нашите успяха да поизравнят играта, а щурмът им след почивката се оказа недостатъчен за пълен обрат, въпреки че стопиха разликата до 2 точки.

Александър Стоименов бе най-резултатен за българите с 23 точки, а Александър Стойков добави 20 точки. Капитанът на отбора ни Михаил Молдов записа само 4 точки, но хвърли много сили в защита и овладя 12 борби, като добави и 5 отнети топки и 6 асистенции.

Утре пред нашите предстои още едно тежко изпитание - мач срещу традиционно борбените и силни белгийци в 14 часа. Днес Белгия разгроми Швейцария с 94:40.

В първия мач от нашата група Естония срази домакина Румъния с 81:51.