Пак Гърция за женския национален отбор

Женският национален отбор попадна в група А в квалификациите за Евробаскет 2021 във Франция и Испания. Нашите дами ще се борят за място на финалите със силните отбори на Словения и Гърция, а също - и с Исландия.
33 отбора ще се включат в пресявките. Те бяха разделени в девет групи, като за шампионата на Стария континент се класират победителите и петте най-добри втори отбори.
Мачовете започват през ноември.
Ето и пълнияt жребий:
Група A: Словения, Гърция, Исландия, България
Група B: Швеция, Черна гора, Израел
Група C: Русия, Босна и Херцеговина, Швейцария, Естония
Група D: Италия, Чехия, Румъния, Дания
Група E: Сърбия, Турция, Литва, Албания
Група F: Великобритания, Беларус, Полша
Група G: Белгия, Украйна, Португалия, Финландия
Група H: Унгария, Словакия, Холандия
Група I: Латвия, Хърватия, Германия, Северна Македония
Първият прозорец е предвиден за ноември 2019 година, вторият - ноември 2020 година, а последният е през месец февруари 2021 година.

Чавдар Костов: На разбора преди мача ни показаха отбор, който няма да играе на европейско – този на Латвия

УС прие единодушно националният отбор за мъже да получи премия за класирането на ЕвроБаскет 2022

Министър Кралев награди с плакети президента на БФБаскетбол Георги Глушков и селекционера на мъжкия отбор Росен Барчовски

Александър Янев: Ще е страхотно да играем отново на толкова голям форум и да покажем, че баскетболът ни е още жив

България приключи квалификациите с поражение от Босна и Херцеговина, отличен дебют за 17-годишния Костадинов

Героите от Рига се прибират във вторник, Росен Барчовски – с пресконференция в четвъртък
