Второ поражение за девойките

06.07.2019 19:25

Националният отбор за девойки до 18-годишна възраст записа второ поражение в групите на Европейското първенство в Скопие, Северна Македония.

След слабо първо полувреме момичетата ни паднаха с 58:75 от Швейцария. Швейцарките бяха под пара преди почивката, като вкараха съответно 30 и 24 точки в първите две части и си осигуриха 24 точки аванс преди второто полувреме. След почивката опитите на българките да наваксат и защитата в предно поле не се оказа много ефективна, но им помогна да спечелят и двете части. Това се оказа недостатъчно за обрат, но доведе до намаляване на разликата.

Нашите отново показаха несигурност в стрелбата, макар че вкараха 6 тройки срещу 2 за съперника, но реализираха по-малко от 30% от стрелбите си. Съперникът отново превъзхождаше в борбата под кошовете - 58-38, а по отношение на грешките ситуацията на терена бе почти равностойна - 25 за швейцарките срещу 23 за националките ни.

Ивана Николова завърши с 18 точки, 7 борби и 6 асистенции, а също и 5 отнети топки за малко повече от 38 минути на терена. 10 точки добави Константина Какогиани.