Момчетата стартираха с поражение в Румъния

12.12.2018 19:57

Националният отбор за момчета до 15 години стартира с поражение на Балканските игри в Клуж Напока. Нашите не успяха да противодействат на високите състезатели на домакина Румъния и загубиха с 69:85.

Българите бяха равностойни през първото полувреме, но силите им не стигнаха след почивката и обосновано отстъпиха. Нашите овладяха с 20 борби по-малко от съперника си (37:57) и отстъпваха физически, макар да направиха по-малко грешки – 13 срещу 18. Агресията на тима ни се изрази и в цели 13 откраднати топки, но съперникът взе цели 16 борби в нападение.

Денис Камбуров бе най-резултатен за тима ни с 14 точки, но и 6 грешки. 12 наниза Николай Нинов, а с по 11 се включиха Томас Читадзе и Димитър Евгениев.