Кадетите завършиха с победа в Турция

04.02.2017 15:45

С хубава победа завърши участието на българския национален отбор за кадети на Минисветовното първенство в Коня, Турция. Нашите надиграха Грузия с 68:65 след много силно второ полувреме. Това е втори успех за възпитаниците н Иван Коцев и Христо Ценов.

Грузинците започнаха по-добре мача, като позволиха само 8 точки на нашите. Втората част не бе по-различна. Наставленията на треньорите в съблекалнята по време на почивката обае явно дадоха резултат и българите бяха по-стабилният тим на терена и спечелиха двубоя.

Емилиян Грудов отново бе най-резултатен с 16 точки. Николай Иванов вкара 14, а Александър Стойков- 11.

Така българите завършиха турнира с 5 загуби и 2 победи и може да приключат на пето място в крайното класиране. След тях със сигурност остават украинци и грузинци, както и вторият отбор на домакина Турция.

Емилиян Грудов бе най-резултатният баскетболист на България в Коня с 12 точки средно на мач, Емил Стоилов бе борец номер 1 в тима ни с 6,85 овладени топки на мач. Центърът бе водещ блокировач с 1,14 чадъра. Най-добър подавач бе Николай Иванов с по 5 асистенции средно.