Националите изпуснаха Чехия с 2 точки (снимки и видео)

23.02.2018 20:55

Националният отбор на България изпусна великолепен шанс да победи лидера в група F на квалификациите за Световно първенство Чехия. "Лъвовете" загубиха като домакин в зала „Арена Ботевград“ със 76:78 след като водеха и с 16 точки на моменти.

Павел Маринов записа 15 точки и 5 борби за отбора ни, а по 13 отбелязаха Станимир Маринов и Дий Бост, който подаде и 8 асистенции. В игра не влязоха само Асен Великов и Мартин Маринов, а всички останали се разписаха.

ГААЛЕРИЯ

Яромир Бохачик наниза 24 точки за победителите, с 13 завърши Блейк Шилб, а 9 плюс 10 борби регистрира Ондържей Балвин.

Така България е с победа и две загуби до момента, а Чехия вече е с пълен актив от три победи. Следващият мач на отбора ни е на 25-и (неделя) като гост на Финландия. В двубоя се очаква да играе и Александър Везенков, който бе привикан по спешност в Барселона и не успя да играе срещу чехите.

„Имахме по-лоша организация в нападение в ¾ и по-слаба защита в четвъртата част, когато получихме 24 точки – най-много от всички части. През второто полувреме направихме доста повече грешки. Моменти, в които можехме на контраатаката да увеличим разликата, допуснахме грешки и дадохме възможност на Чехия бързо да върнат разликата. Накрая имаше и късмет, те имаха една тройка накрая на тяхното нападение през човек. Последният шут беше много тежък, но успяха да го вкарат. Неприятно е за всички, но не мога да бъда недоволен като старание. Допуснахме грешки, но това е.

И срещу Финландия, и срещу Чехия ние бяхме много близо. Неприятното е, че загубихме тези две домакинства с по две точки. Можем да кажем, че сме близо и равностойни на тях, само ако в гостуванията можем да направим равен мач или да спечелим. Дава ни шанс малката разлика, ако можем да спечелим като гости в следващите мачове – това е шансът ни.

И на нас, и на Финландия предстои пътуване. Надявам се, колкото и да сме изморени, да играем и да се борим там. Днес на обяд получих потвърждение от Везенков, че ще пътува и ще дойде“, коментира след мача Любомир Минчев.

„Изпуснахме този мач, това е наша грешка. Те играха много силно през второто полувреме, вкараха много трудни стрелби, трябва да им отдадем дължимото. Да, наистина направихме много грешки през второто полувреме, не играхме като през първото. Трябва да сме готови за мача с Финландия, трябва да сме готови да спечелим, нищо не е свършило и ще се опитаме да се класираме“, каза и Дий Бост.

В другия мач от нашата група Исландия записа победа в домакинството си на Финландия с 81:76.