Кадетите отстъпиха на Аржентина

02.02.2017 13:16

Националният отбор за кадети до 16-годишна възраст записа четвърта загуба на международния турнир в Коня, Турция, популярен като Минисветовно първенство за тази възраст.

Нашите отстъпиха на Аржентина с 55:74. Срещата започна равностойно, но до края на първото полувреме латиноамериканците успяха да натрупат преднина от 10 точки. След почивката българите отново играха като равни със съперника си, но силите им не стигнаха и в края загубиха последната част с 13:21, а с това – и мача.

Емилиян Грудов отново бе лидер на българите, като записа 16 точки и 5 борби. 8 борби, но само 2 точки записа Емил Стоилов. Николай Иванов вкара 9 точки, а с по 7 се отличиха Слав Георгиев и Михаил Молдов. По 6 вкараха Боян Боянов и Александър Стойков.

Следващият съперник на българите е един от най-силните участници в турнира – Литва. Мачът е утре, от 11 часа българско време.

Аржентина е лидер в класирането до момента само с 1 загуба от пет мача. Литва също е с четири победи, като играе по-късно днес срещу Латвия.